top of page

Nasiczne i trochę dalej

Najważniejsze czyli w góry ... z przewodnikiem

W Bieszczadach szlaków nie brakuje to oczywiste. Ale którędy, kiedy i jak pójść w góry nie jest już takie oczywiste... .

 

W związku z zapytaniami naszych gości przedstawiamy profesjonalną grupę przewodników bieszczadzkich, który dla zarówno amatorów i tych bardziej zapoznanych z górskimi wyprawami przygotują ciekawe wyprawy w Bieszczady. Przewodnicy związani z "Grupą Bieszczady"oferują dla grup zorganizowanych multum atrakcji, wśród nich są: wycieczki górskie, wycieczki po ścieżkach dydaktycznych, spacery po górskich dolinach, miejscach cennych przyrodniczo, wycieczki rowerowe.

 

Ceny są dostosowane do wymagań i możliwości grup. W sprawach związanych z usługami przewodników polecam kontakt z panią Lucyną Pściuk pod numer tel: 502 320 069 lub mailowo: lucynapsciuk@onet.pl 

Gdzie zjeść?

Zajazd pod Caryńską - Ustrzyki Górne

Pyszne placki po Bieszczadzku to specjalność zakładu. Często można tam posłuchać muzyki na żywo. Restauracja pełna gwaru i ludzi.

Wędzarnia za naszym domem

Za naszym domem, przy granicy z lasem, zbudowana jest wędzarnia. Dzięki niej można przygotować (uwędzić) wyjątkowe mięsa. Szczególnie polecamy karczek, ryby oraz inne mięsiwa. Wędzarnia składa się z rusztu przykrytego pokrywą oraz rury doprowadzającej dym. Przy wylocie rury (w rurze) należy rozpalić ognisko. Dym, który będzie wydobywał się z ogniska, będzie powoli wędził Państwa mięso. Przez cały czas ognisko musi delikatnie się palić, ale nie za mocna, bo może to spalić mięso. Od czasu do czasu należy sprawdzić i przewrócić mięso. Proces przygotowywania jest długi, w przypadku karczku około 3 godzin w zależności od grubości mięsa. Polecamy zamarynować karczek dzień przed wędzeniem. SMACZNEGO!

Zajazd pod Czarnym Kogutem - Czarna Górna 56a

Kochamy to miejsce za niesamowity rosół z czarnego koguta, który serwowany jest w każdą sobotę i niedzielę. Jeśli w karcie będą naleśniki z nadzieniem orzechowym koniecznie proszę spróbować! Pychotka. Przepyszna kuchnia regionalna! Zdecydowanie nasze ulubione miejsce.

Gdzie kupić?

Sklep w Lutowiskach

W Lutowiskach można zrobić większe zakupy.  Są tam dwa duże sklepy. Można też kupić skóry.

Sklepik w Dwerniku (5km w lewo od naszego domku)

Sklep na kólkach jest oddziałem właśnie sklepiku w Dwerniku. Pani właścicielka jest niesamowicie pozytywną osobą. W sklepie można kupić alkohol lecz nie mają oni wędlin ani mięs. Pod sklepikiem można spotkać wielu ciekawych ludzi. Wizytę w sklepiku można poszerzyć o kąpiel w Sanie. Z wielkim żalem musimy napisac ze Sklepik zostal zamkniety.

Stoisko z serami

Sery kozie i owcze można najbliżej kupić przy wejściu na szlak na Połoninę Caryńską i Wetlińską w Brzegach (5km w prawo od domku).

Jagody (po naszemu borówki)

Jeśli jesteście naszymi gośćmi w okresie wakacyjnym serdecznie polecamy borówki! Można je kupić u okolicznych handlarzy!

Co zrobić?

Potok nasiczański

Dla odważnych polecamy kąpiel w potoku. Wejście do Potoku znajduje się naprzeciwko bazy harcerzy. Wejście jest strome, więc przy schodzeniu należy uważać. Woda ma kilka stopni, ale jest cudownie czysta. Można też wylegiwać się, niczym jaszczurki, na rozgrzanych kamieniach. W potoku często kąpią się harcerze.

Połoniny

Najbliższe wejście na szlak wiodący na Połoniny znajduje się w Brzegach (5km w prawo od naszego domu). Jest tam zlokalizowany parking lub 

można też wynająć busa, który Państwa zawiezie/przywiezie.

Kolejka wąskotorowa

Przejazd kolejką to świetna atrkacja szczególnie dla dzieci!

Rowery

W okolicach naszego domu jest sporo ścieżek rowerowych. Najbliżej 

rowery można wynająć od pana Hebdy w Dwerniku. Dom pana Hebdy ma przy bramie sterowiec. Jadąc od domu znajduje się on po lewej stronie drogi, naprzeciwko straży pożarnej w Dwerniku.

Zasięgu poszukiwania

Jak pewnie zauważycie w Nasicznym nie ma zasięgu, więc jego zdobywanie jest swoistą atrakcją. My często by zadzwonić wychodzimy na Kamień Dwernik, górę która znajduje się za naszym domem. Wejście na Kamień zajmuje około 2h. Polecamy szczególnie wybrać się tam na śniadanie – cudowne widoki dopełnią ten cudowny poranek. Na Kamień 

można pójść idąc w prawo z naszej działki (drogą leśną) lub idąć wyznaczonym szlakiem, który zaczyna się nieopodal drogi głównej. Wychodząc na drogę główną należy skręcić w lewo i skręcić w lewo przed 

pierwszym mostem.

Zagroda Żubra w Mucznem 

Pokazowa zagroda żubrów znajduje się na terenie leśnictwa Muczne, przy drodze Stuposiany – Tarnawa Niżna, nad potokiem Czerwonym, ok. 2 km przed miejscowością Muczne. Zagroda zajmuje powierzchnię leśną ok. 7 ha i pozwala obserwować zwierzęta w ich naturalnym środowisku. Dla zwiedzających przygotowano tarasy widokowe, które zapewniają możliwość obserwacji żubrów niezależnie od pogody.

Browar URSA MAIOR

Zwiedzanie browaru, Podczas spotkania uczestnicy będą mieli możliwość obejrzeć wnętrza Bieszczadzkiej Wytwórni Piwa. O tym jak powstaje piwo opowiedzą starsi specjaliści ds. indoktrynacji Ursa Maior, a jeśli będziecie mieli szczęście, to sama Piwowarka Aga – twórczyni piw URSA. W przystępny sposób przybliżone zostaną uczestnikom zagadnienia dotyczące surowców wykorzystywanych do produkcji piwa oraz kolejne etapy jego tworzenia.

Uherce Mineralne 122A, +48 13 492 79 69,

Przyroda

Okres letni to najlepszy czas na spotkanie bardzo rzadkiego ptaka - derkacza. Jego śpiew jest niepowtarzalny. Natomiast wrzesień to doskonały czas by z tarasu obserwować i słuchać rykowisko!

bottom of page